Assistance – większe poczucie bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego czy podróżujemy tylko po Polsce czy po całej Europie warto zabezpieczyć się na wypadek przeróżnych nieprzewidzianych przez nas zdarzeń. Najlepszym na to sposobem jest wykupienie sobie pakietu assistance oferowanego przez większość towarzystw ubezpieczeniowych. Assisance jest ubezpieczeniem dobrowolnym a jego celem jest udzielenie ubezpieczonemu określonej pomocy w sytuacji losowej. Najczęściej assistance jest sprzedawane razem z ubezpieczeniem AC a to jaki zakres usług będzie obejmować będzie zależało od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego oraz tego, jakie są nasze potrzeby. Z ubezpieczamy auto porównasz zakres assistance od kilkunastu ubezpieczycieli.

W jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc assisantce?

Pani Małgorzata, 45 lat, Opel Astra. Zabrała swoją dwójkę dzieci na działkę rodziców znajdującą się 250 km. od jej mieszkania. Po drodze na autostradzie doszło do kolizji samochodów co spowodowało duże korki. Przejechanie 10 km. w korku zajęło jej ponad 40 minut więc postanowiła zjechać wcześniej z autostrady i resztę trasy pokonać objazdami. Niestety nie przewidziała, że swojej trasie nie ma wielu stacji benzynowych a rezerwa zapaliła jej się już w korku. Gdzieś na wsi pod Olsztynem samochód się zatrzymał a do celu zostało jeszcze 80 km. Nasza bohaterka zadzwoniła po pomoc assiastance u swojego ubezpieczyciela, który w ciągu 35 min. dostarczył jej paliwo. Pani Małgorzata musiała tylko pokryć koszt paliwa i mogła ruszyć w dalszą drogę.

Michał, 30 lat, Skoda Octavia. Michał jest przedstawicielem handlowym produktów kosmetycznych na region pomorza. Został wysłany, samochodem służbowym na targi do Krakowa. W Warszawie trochę zgłodniał wiec podjechał na stację uzupełnić bak i zjeść hot doga. Po przejechaniu 100 metrów samochód nagle się zatrzymał okazało się, że Michał wlał zamiast ropy benzynę. Skorzystał z pomocy assistance wykupionej przez jego firmę, która w swojej ofercie ma auto zastępcze w przypadku awarii do czasu usunięcia usterki oraz odstawienie samochodu do firmy. Dzięki temu Michał mógł dojechać na targi i reprezentować swoją firmę, oczywiście nie obeszło się bez żartów ze strony kolegów z pracy.

Tomasz i Aneta, 32 i 29 lat, Toyota Corolla. Młode małżeństwo postanowiło uczcić 7 rocznicę poznania tygodniowym wypadem na narty do Austrii. Zapakowali swój sprzęt do samochodu i ruszyli w drogę. Bardzo złe warunki atmosferyczne panujące tego dnia w Niemczech przyczyniły się do tego, że Tomasz stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało i skończyło się na złamaniu żebra i stłuczeniach. Niemniej jednak nasza dwójka wymagała hospitalizacji dzięki pakietowi maxi assistance ich ubezpieczyciel zagwarantował im hospitalizacje, pomoc tłumacza. Aneta została wypuszczona ze szpitala wcześniej a Tomasz musiał zostać na obserwacji jeszcze przez parę dni, w tej sytuacji znów pomocny przydał się ich pakiet assistance, który zapewnił hotel dla Anety oraz zwrot kosztów dojazdów do szpitala. Niestety wyjazd na narty nie doszedł do skutku ale dzięki ubezpieczeniu małżeństwo masę kłopotów i niepotrzebnych nerwów.