Co powinniśmy wiedzieć o ubezpieczeniu AC?

Samochód jest wartościową rzeczą dla każdego właściciela, bez znaczenia jest, czy koszt jego zakupu wyniósł poniżej czy powyżej 10 000 tys. Wszelkie naprawy z nim związane naruszają każdy domowy budżet i, aby je zniwelować należy po prostu kupić ubezpieczenie AC.

Ubezpieczenie AC, zwane również autocasco, posiada szeroki zakres ochrony, co pozwoli nam skutecznie uniknąć nieprzewidzianych wydatków. Przede wszystkim, zakres ochrony dotyczy sytuacji kradzieży pojazdu lub jego elementów, co zdarza się niestety coraz częściej. Samochody padają łupem złodziei każdego dnia, nawet w miejscach publicznych, następnie zostają rozebrane na części i sprzedane za granicami naszego kraju. W tej sytuacji policja jest bezradna, a właściciele skradzionych aut pozostają wyłącznie z dużymi stratami finansowymi. Warto zatem kupić ubezpieczenie AC i uniknąć tego rodzaju problemów.

Czego dotyczy ubezpieczenie AC?

Jak już zostało wspomniane, wachlarz ochrony ubezpieczeniowej AC jest bardzo szeroki. Ponadto ochrona AC obejmuje kolizje drogowe powstałe w naszym kraju oraz na terytorium pozostałych państw Europy, Algierii, Iranu, Iraku, Maroka, Izraela oraz Tunezji. Natomiast przedmiotem ubezpieczenia AC są samochody wraz z wyposażeniem podlegające rejestracji w Polsce. Umowę zawiera się najczęściej na okres 12 miesięcy.
Zanim jednak podpiszemy polisę, zapoznajmy się z ofertami różnych ubezpieczycieli, w ten sposób wybierzemy tę najatrakcyjniejszą. W dzisiejszych czasach nie musimy umawiać się na kilkugodzinne spotkania z przedstawicielami i tracić mnóstwo cennego czasu, wystarczy poszukać w Internecie. Dostępne są tam bowiem porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych – w ten sposób szybko znajdziemy to, czego szukamy.

Ubezpieczenie AC obejmuje ochroną nasz pojazd i jego wyposażenie, gdy ulegną one uszkodzeniu lub utracie wskutek, m.in.:

– nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z pochodzącymi z zewnątrz pojazdu: przedmiotami, zwierzętami, osobami lub innymi pojazdami,
– kradzieży pojazdu, jego części lub wyposażenia,
– zdarzeń losowych, np. powodzi, zatopienia, uderzenia pioruna, pożaru, wybuchu, opadu atmosferycznego, huraganu, osuwaniu lub zapadania się ziemi,
– nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu, działania osób trzecich, np. wandalizmu,
– uszkodzenia wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz był wymagany potrzebą udzielenia pomocy medycznej.

Ubezpieczenie AC obejmuje swoją ochroną rozmaite zdarzenia, dlatego warto je posiadać. Szczególnie gruntownie nad jego kupnem, powinni się zastanowić właściciele drogich, luksusowych samochodów, które często padają łupem złodziei. Również posiadacze kredytowanych przez bank pojazdów, bowiem kradzież samochodu nie zwalnia nas z obowiązku płacenia rat za jego zakupienie.

Opcje dodatkowe

Towarzystwa ubezpieczeniowe dostosowują się do potrzeb swoich klientów, oferują im w związku z tym rozmaite warianty danego ubezpieczenia. Zatem, możemy zapłacić mniejszą składkę, gdy wyłączymy niektóre ryzyka, bądĽ wyższą, gdy dopiszemy inne. Do najczęstszych opcji dodatkowych proponowanych przez ubezpieczycieli w związku z wykupieniem AC należą:

– kompleksowa ochrona przed skutkami zdarzeń mogących spowodować straty materialne
związane z użytkowaniem pojazdu,
– możliwość włączenia różnych ryzyk dodatkowych,
– możliwość indywidualnego kształtowania warunków ubezpieczenia i ceny poprzez
zmniejszenie ochrony za niższą składkę,
– możliwość wyboru wariantu rozliczania szkód.

Pamiętajmy również o przeczytaniu o wyłączeniach w naszej polisie AC, czyli sytuacjach, w których odszkodowanie nam nie przysługuje. Towarzystwo ubezpieczeniowe wyłącza się bowiem w ich wypadku od odpowiedzialności.
Ubezpieczenie AC, jako jedno z niewielu posiada tak kompleksową ochronę, dlatego warto je kupić.

Rozszerz wiedzę z rankomat.pl:

Ubezpieczenia AC