Ubezpieczasz samochód? Skorzystaj z pakietów ubezpieczenia.

Posiadanie własnego samochodu to w dzisiejszych czasach nic skomplikowanego. Na zakup swoich „czterech kółek” mogą sobie pozwolić praktycznie wszyscy posiadacze prawa jazdy. Dla wielu użytkowników dróg samochód to nie tylko wygodny środek transportu ale także miejsce pracy. Dzięki własnemu samochodowi staliśmy się bardziej mobilni co ułatwia nam życie na płaszczyźnie zawodowej oraz pomaga załatwić codzienne sprawy nie tracąc czasu czekając na przystankach. Będąc właścicielem samochodu musimy się liczyć z ciągłymi kosztami eksploatacji tymi zaplanowanymi jak tankowanie, coroczne przeglądy, sezonowa wymiana opon oraz ubezpieczenie samochodu jaki i tymi mniej spodziewanymi tutaj mam na myśli wizyty u mechanika, które zazwyczaj wiążą się z większym wydatkiem.

Czy są sposoby żeby obniżyć te koszty?

Odpowiedź jest krótka. Naturalnie, że tak. Sieciowe stacje benzynowe oferują programy lojalnościowe, w których w zamian za nabijanie punktów za paliwo dostajemy rabaty na benzynę. Za wymianę opon z letnich na zimowe i na odwrót też nie musimy płacić, wystarczy zainwestować w opony na felgach. Dzięki temu jednorazowemu wydatkowi możemy przygotować się do sezonu we własnym garażu lub nawet na osiedlowym parkingu. Trochę trudniej jest w przypadku wizyt w warsztacie samochodowym ale i na to są sposoby. To ile zapłacimy często zależy od naszych zdolności interpersonalnych oraz umiejętności negocjacyjnych. Jeżeli znamy się na motoryzacji i sami potrafimy zdiagnozować przyczynę usterki możemy poszukać w intrenecie i zamówić uszkodzoną część lub poszukać jej tańszego zamiennika a następnie przynieść ją do warsztatu i zapłacić za samą naprawę. W przypadku warsztatów samochodowych dochodzi jeszcze jeden aspekt, mechanik jest trochę jak lekarz, którego zazwyczaj mamy jednego i zna naszą historie chorób za co obdarowujemy go większym zaufaniem. Tak samo jest w przypadku mechanika staramy się umawiać do jednego specjalisty, co do którego mamy pewność, że nie wykorzysta naszej niewiedzy i przy okazji nie wymieni nam kilku sprawnych części tylko po to żeby więcej zarobić.
A jak oszczędzić na ubezpieczeniu? Tutaj zależności jest wiele. Kupując nowy samochód od dealera często jesteśmy kuszeni atrakcyjnymi promocjami pakietów ubezpieczenia wynegocjowanymi dla danego salonu. Inaczej sprawa wygląda gdy chcemy ubezpieczyć używany samochód lub w przypadku gdy promocja dealerska już wygasła. W tych przypadkach nie jesteśmy przywiązani do jednego ubezpieczyciela tylko szukamy najatrakcyjniejszej oferty. Na początek musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy interesuje nas wyłącznie obowiązkowe ubezpieczenie OC czy decydujemy się powiększyć wachlarz swojego ubezpieczenia o pakiet Asistance. Jeżeli jesteśmy posiadaczem samochodu starszego niż 15 lat trudno będzie nam znaleźć ubezpieczyciela, który zaoferuje nam dodatkowe ubezpieczenie AC, jednakże na naszych drogach coraz trudniej uświadczyć samochody przekraczające 15 lat. Dlatego coraz większa ilość posiadaczy samochodów decyduje się na zabezpieczenie między innymi przed kradzieżą lub utratą wypracowanej zniżki z powodu wyrządzonej szkody na drodze. Skąd zatem dobrać najlepszą ofertę? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z porównywarki OC AC, która zestawia oferty kilkunastu ubezpieczycieli. Na stronie najtańsze-oc-ac sprawdzisz pakiet OC AC i wybierzesz najkorzystniejsza ofertę.